• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Montážní kolečka slouží k podchycení, přichycení, spojování, zavěšování a všem jiným činnostem, které slouží ke spojování položek bižuterie. Dá se říci, že montážní kolečka jsou pojivem bižuterie. Kolečka do náramků či náhrdelníků nám pomohou spojit přívěšky nebo karabinky anebo klenotnické karabinky a jiné klenotnické zapínání dohromady. Kolečka k přívěškům slouží také jako úchyty, na které můžeme připevnit korálky či kamínky a zavěsit je potom na bázi náhrdelníku či náramku. Pomocí nich spojujeme v náušnicích skelety s ozdobnou, visící částí náušnice. Můžeme na ně také přikládat přezky, spojovat s nimi klenotnické drátky ve formě háčků a také spojovat fragmenty řetízků. Kolečka jsou nezbytná k výrobě bižuterie technikou chainmaille, která spočívá v pracném splétání jednotlivých článků ve větší formy. Je to velmi stará technika využívaná přes tisíce let k výrobě brnění a bižuterie. Pomocí montážních koleček technikou chainmaille můžeme vytvořit neobyčejné náramky, náhrdelníky, nekonvekční přívěšky či náušnice. Bižuterii chainmaille vyrábíme z montážních koleček, které zaplétáme a skládáme v různé pletence, vzory a konfigurace. Nejoblíbenější vzory spojování montážních koleček jsou evropský vzor 4v1 nebo 8v1, aura, obrácená aura, perský vzor, byzantský, japonský styl a několik dalších. Bižuterie chainmaille je v hlavní míře bižuterií kovovou. Korálky či kamínky v ní plní roli doplňků. Hlavní roli v bižuterii vyráběné technikou chainmaille hrají montážní kolečka. Ve vytváření bižuterie metodou chainmaille je můžeme využívat v různých barvách v jednom projektu.

Druhy:
Montážní kolečka můžeme rozdělit na kolečka otevřená, uzavřená a pružinky. Otevřená kolečka můžeme rozevřít pomocí klenotnických skřipců, vložit na kolečko vybranou položku a zase kolečko uzavřít. Zavřená kolečka se táhnou po celém obvodu, není tu místo přetnutí drátu. Pružinky jsou zase kulaté položky, na které můžeme věšet drobné doplňky k řemeslu. Mají různý průměr, který se pohybuje od několika milimetrů po několik desítek milimetrů. Vyrábí se také v různých tloušťkách drátů.

Z čeho jsou vyrobeny:
Montážní kolečka jsou vyrobeny z prvků kovů v různém složení. Složení prvku rozhoduje o barvě kovu, ze kterého je vyroben. Nejčastěji jsou v barvách stříbrných, oxidovaných stříbrných, odstínech zlata a také v mosazné barvě a mědi.

Spojovací kroužky

Montážní kolečka jsou základními pomůckami nacházejícími se v dílně každého řemeslníka. Podílí se na tak základních činnostech při tvorbě bižuterie jako je spojování jejích položek, připojování doplňkových modulů k bižuterii (kolečka k náramkům), mohou také s úspěchem plnit funkci úchytu k přívěšku (kolečka k přívěškům), které mohou být finálně připojeny k bižuterii. Rozlišujeme montážní kolečka otevřená, uzavřená a kolečka ve formě pružinek. Řemeslná technika, ve které jsou montážní kolečka absolutně nezbytná je chainmaille (kup podle techniki chainmille). Slovo chainmaill znamená to samé jako brnění. A pletení a technika využívané v této technice jsou pletením, které se využívá také k pletení brnění. Technika chainmaille závisí na spojování a splétání otevřených koleček k sobě v jednoduché nebo rafinované formy. Technikou chainmaille vyrábíme jak náhrdelník, tak i náramek, náušnice a přívěšky.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
Průměr drátu

Průměr drátu

1 - 16 z 16
Řadit podle :
stránka: z 1