• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Skleněné perly jsou klasickým a elegantním prvkem k výrobě bižuterie. Skleněná perla a bižuterie z nich vyrobená je symbolem dobrého vkusu a zálib majitelky. Vyskytují se v mnoha barvách, čím se odlišují od přírodních perel. Můžeme se s nimi setkat v mnoha rozměrech, ale vždy si zachovávají svůj ideální kulatý tvar. Perly se těší velké oblibě mezi ženami různého věku – od starších po ty mladší. Zralé dámy si nejraději vybírají perlové náhrdelníky nebo náramky zdobené postříbřenými nebo pozlacenými nebo podobnými mezikusy. Mezi mladšími osobami jsou populární náušnice např. kolíky s nevelkou perličkou nebo náušnice s perlou zavěšenou na skeletu. Ze skleněných perel nejčastěji vzniká bižuterie v romantickém i klasickém stylu. Díky velmi široké paletě barev a velikosti skleněných perel dostupných v obchodě pasart.pl, je možné vyrobit zajímavou bižuterii ladící ke každému typu ozdob a stylizaci. K výrobě jednoduchého náramku nebo náhrdelníku potřebujeme jednu šňůrku perel v libovolné barvě, mezikusy, kousek klenotnické nitě nebo gumičky a zakončení se zapínáním. Menší perličky se dokonale hodí do náušnic typu „hrozen” (do řetízku pověšeného na skeletu je zavěšených mnoho drobnějších korálků a celek připomíná hrozen vína). Tím samým způsobem je možné vyrobit velmi hezké, bohaté náramky či náhrdelníky – perly navlékáme na špendlíky a upínáme do řetízku se zapínáním. Takové ozdoby se skvěle hodí na večerní příležitosti a větší akce. Velký náhrdelník z mnoha perel krásně doplní a zvýrazní dokonce i obyčejné šaty typu „malé černé”. Zatímco bílé a krémové perly se ideálně hodí na všemožné zásnubní ozdoby takové jako náramky, náušnice či náhrdelníky. Doplněné doplňky ve stříbrné barvě nebo blyštící se krystalky podtrhnou krásu každé mladé slečny.

Z čeho jsou vyrobené:

Skleněné perly jsou vyrobené tak, jak sám název napovídá, ze skleněných korálků potažených speciální vrstvou (nejčastěji voskovou) imitující perleť. Vršek potahu je obarven různými barvami a povrch perel je ideálně kulatý a hladký – což se vždy nepodaří najít u přírodních perel. Mimo tradičních skleněných perel se můžeme občas setkat také s jejich obměnami a nepravidelným povrchem – tzv. skleněné hnětené. Odlišují se tím, že poslední vrstva je nepravidelná a nerovná.

Skleněné perly SeaStar™

Skleněné perly jsou jedny z nejčastěji používaných materiálů rukodělníků. Jejich využití je tak široké, protože velmi dobře imitují přírodní perly. Avšak zásadní rozdíl je v ceně těch prvních. Skleněná perla je klasika každému známá. Milují je dámy vychvalující si vkusnou bižuterii a eleganci. Skleněná perla se vyskytuje ve velmi široké škále barev a je v rozumné ceně. Jsou si tak podobné, že se na první pohled nedají rozeznat. Dříve se věřilo, že perly jsou slzami andělů. Potom se říkávalo, že perlorodky, uvnitř kterých se nacházely cenné výplody, byly oplodněny duhou dotýkající se vod oceánu. Vzhledem k jejich ohromné oblibě, ale také vysoké ceně se hledaly náhražky těchto drahých ozdob. V dnešní době opravdové perly nejlépe zastupuje polotovar do bižuterie - skleněné perly.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 51
Řadit podle :
stránka: z 3