• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Šňůrky a řemínky jsou elementy, bez kterých si lze jen těžko představit výrobu bižuterie. Jsou základem všech typů náramků, náušnic, náhrdelníků a mnoha jiných ozdob. Dá se říci všech ozdob. S úspěchem je možné jimi ozdobit také různé doplňky jako kabelky či boty (vyrábějíc například ozdobné brože na boty). Možností je velmi mnoho. Klenotnické nitě nejčastěji využíváme k navlékání rozmanitých elementů takových jako kamínky, korálky, perly, mezikusy a kovové elementy. Řemínky a klenotnické šňůrky mají na rozdíl od toho mnohem širší využití. Na ty o menším průměru můžeme navlékat různé elementy, například ozdobné tunýlky a korálky shamballa. Ty tlustší můžeme využít k výrobě velmi populárních náramků a širokých náhrdelníků. Ozdobit je můžeme přidáním zajímavých přívěšků, mezikusů nebo koncovek. Klenotnické šňůrky se velmi dobře hodí do ozdobných pletenin a rozmanitých krajek. Stačí vybrat jeden nebo pár barevných šňůrek a zaplést je, mezitím doplnit ozdobnými korálky nebo mezikusy. Celek je možné zakončit nalepením vybraných koncovek nebo je svázat vhodnými uzlíky. Na blog.pasart.pl je možné najít kurzy bižuterie, kde jsou krok po kroku vysvětlené různé bižuterní techniky.

Z čeho jsou vyrobené:

Šňůrky a řemínky vzhledem k široké škále produktů jsou vyráběné z rozmanitých materiálů. Klenotnické nitě jsou nejčastěji ocelové o různé tloušťce. Potahované jsou umělohmotným, elastickým potahem v mnoha odstínech. Klenotnické gumičky jsou vyrobené z pružných umělých hmot. Šňůrky jsou na rozdíl od toho vyrobené z bavlny nebo polyesterového vlákna. Podle typu šňůrky jsou materiály potažené speciální vrstvou s leskem. Zabraňuje před zdrsněním a zvětšuje jejich odolnost. Řemínky jsou vyráběné z ekologické kůže nebo kůže přírodní v nejrůznějších barvách, ale můžeme také najít řemínky vyrobené z kaučuku nebo tkaniny. Každý z výše jmenovaných produktů vystupuje v mnoha druzích – pletené, ozdobené zirkony, ušité a v mnoha barevných verzích.

Dělení řemínků a šňůrek:
Poloprodukty jako šňůrky a řemínky můžeme rozdělit do několika kategorií:
Podle toho, co z nich můžeme vyrobit: sloužící k vyrábění náramků, náhrdelníků, pletených a navlékaných ozdob,
Podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobené:
- šňůrky: bavlna, polyester
- řemínky: ekologická kůže, přírodní kůže, kaučuk, tkanina

Podle jejich typu:
- šňůrky: pletené, potahované, saténové, schamballa, kroucené, voskované
- řemínky: šité, pletené, kulaté, ploché, semišové

Řemínky, šňúrky a sametky

Každá žena, která si cení svojí výjimečnosti, jedinečnosti a neopakovatelnosti vlastní ve své skříňce s bižuterií aspoň jeden výrobek hand made. Díky těmto ženám je taková ručně vyráběná bižuterie velmi populární. Mezi hand made bižuterií zabírají své pevné místo náramky. K jejich výrobě se používají k velké oblibě všech rukodělníků šňůrku a řemínky všeho druhu. Vystupují v mnoha tloušťkách, barvách a mají nejrůznější tvary a zdobení. Díky nezvykle bohatému výběru mezi těmito produkty a nepočitatelným možnostem aranžování po nich sáhneme čím dál častěji při vytváření náhrdelníků, náramků, přívěšků, náušnic, klíčenek, ale také když zdobíme předměty každodenního použití a doplňky – na příklad kabelky. Každý tvůrce hand made bižuterie nebo jiného rukodíla je musí mít ve své pracovně.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 306
Řadit podle :
stránka: z 13