• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Přívěsky charms a přívěsky jiného typu jsou ozdobné poloprodukty, které umožňují doplnit a dodatečně ozdobit ručně vyrobenou bižuterii. Jsou to nevelké elementy vyrobené v různých tvarech. Přívěsky do náramků mají v horní části samostatné očko k zavěšení. Dělí se na dvě skupiny: malé a velké. Ty první, větší využíváme hlavně k výrobě náhrdelníků, přívěšků nebo taky náušnic. Ty menší jsou ideální k ozdobení náramků. V současné době se velikost charmsů charakterizuje malou karabinkou, pomocí které je můžeme kdykoliv připnout nebo odepnout od naší bižuterie. Přívěšky do náramků jsou využívané hlavně do náramků. Takové elementy jako charmsy a přívěšky jsou ozdobami velmi individuálními. Bižuterie využívající je ke své výrobě může být chvilkovým nástrojem nebo tím, co odráží to, co je v našem životě nejdůležitější. Může nám také připomínat pro nás výjimečné nebo důležité momenty. Přívěšky nebo charmsy hladké a ploché, které se vyskytují například ve tvaru srdíček, hvězdiček nebo jiných tvarech jsou určeny k rytí. Mohou se na nich nacházet různé zajímavé výroky nebo jména naše a osob nám blízkým. Menší přívěsky a přívěsky charms můžeme připnout pomocí karabinek nebo montážních koleček k náramkům vyrobených z rozmanitých řemínků, šňůrek, řetízků či kaučukových řemínků. Hodí se ke každému typu náramkového základu. Jednoduchou a minimalistickou bižuterii získáme připnutím jedné ozdoby, pokud chceme vyrobit bižuterii bohatší, můžeme připevnit více různých ozdob.

Z čeho jsou vyrobené:
První charmsy nebo velké přívěsky byly vyrobeny ze slitin různých kovů, mezi jinými mědi, stříbra, mosaze a jiných směsí. Ty jsou často dodatečně ozdobeny barevnými laky a zirkony připomínajícími tak různé předměty, květy a zvířata.

Druhy a dělení:
Přívěsky a charmsy můžeme rozdělit na několik druhů:
Přívěsky:
*podle jejich velikosti:
- velké: ty jsou využívány nejčastěji jako přívěsky nebo náušnice, plní roli hlavní ozdoby
- malé: nejčastěji je věšíme jako dodatečné ozdoby na náramky
*podle účelu použití:
- náramky,
- náušnice,
- přívěšky,
Přívěšky do náhrdelníků a charmsy do náramků:
*podle druhu zdobení:
- elementy zdobené barevnými laky: jsou výrazné a efektní, vystupují v nejrůznějších tvarech, vzhledem k široké škále barev je můžeme vyrobit jako bižuterii jak pro dospělé tak i jako drobné ozdoby pro děti.
- elementy zdobené lesklými zirkony a krystalky: lesknou se a přitahují pozornost, můžeme je použít například v stylizacích elegantních, večerních či glamour
- elementy jednobarevné, bez dodatečného zdobení: nejčastěji se vyskytující, najdeme je prakticky v každém tvaru. Nejčastějšími barvami jsou stříbrná, platinová, zlatá, starozlatá
- elementy ploché a hladké: jsou určeny k rytí, mohou být skvělou volbou pro individualistky, poněvadž do nich lze vyrýt jakýkoliv výrok nebo jméno.

Ozdobné přívěšky charms užívané k výrobě bižuterie handmade mají velmi široké využití. Mohou být použity při mnohých technikách výroby bižuterie, mezi jinými: v standardní bižuterii (navlékané), sutaši, korálkování, filcování, a dokonce v korálkové výšivce. Všechno záleží na naší představivosti a na projektu, který vytváříme. Typický přívěšek je převážně odlitý ze slitiny kovů do určeného tvaru. Mezi nimi si můžeme vybrat mezi nejrůznějšími písmeny, číslicemi, květy, zvířaty, postavami, přívěsky s ornamenty a celého spektra jiných možností. Tvarů je nepočitatelné množství, takže vždy najdeme něco, co se bude hodit k ozdobě, na které právě pracujeme. Ozdobný přívěšek nejčastěji obsahuje kolečko, otvor nebo jiné místo, kde můžeme připevnit například montážní očko nebo poutko. Větší přívěšky mohou být ozdobou samy o sobě, zvláště ty ze zirkonů nebo skleněných kabošon. Hodně štěstí a přívěšek je na světě. Stačí pověsit ho na zvolený řetízek nebo ozdobnou šňůrku. Menší se budou nejlépe vyjímat jako přívěšky na náramcích nebo jako doplněk k bižuterní ozdobě. Je možné jimi nahradit i populární charmsy. Také pro obdivovatelky náušnic se mohou přívěšky stát zajímavou variantou. Navíc, pokud se k náušnicím vyrobeným z ozdobných korálků připne nějaký fantastický přívěšek, stanou se jedinečnou ozdobou.

Z čeho jsou vyrobené:

Ozdobné přívěšky jsou vyrobené ze slitin kovů. Mohou to být různé směsi, ale nejčastěji používané jsou měď, mosaz, stříbro, bronz v různých poměrech. Pokud jde o využití stříbra, nejčastěji se používá v takových elementech hlavně ke konečné úpravě přívěsků. Ke zdobení jsou rovněž využívány rozmanité zirkony, krystalky a občas také ozdobné kamínky a perly.

Druhy a dělení ozdobných přívěšků:
Ozdobné přívěšky můžeme rozdělit na několik typů:
*podle velikosti
- velké: nejlépe se hodí ke tvoření přívěšků, velkých náhrdelníků nebo taky klíčenek
- malé: ideálně pasují k různým druhům náramků nebo náušnic, ale některé z nich se hodí taky do menšího přívěšku.
*podle využití:
- do náramků
- do přívěšků a náhrdelníků
- do náušnic
*podle zdobení a barev
- přívěšky jednobarevné, jsou celé vyrobené z kovu: mohou se vyskytovat v různých barevných variantách mezi jinými: stříbrné, platinové, zlaté, starozlaté nebo anticky bronzové.
- přívěsky dodatečně ozdobené: ozdobené jsou zirkony, krystalkami v různých barvách, barevnými kamínky, perlami a skleněnými kabošony

Přívěsky klasické

Bižuterie vždy umožňovala ženám sebevyjádření. Ukázat, jaké jsou a jak se cítí. Nejlepším prostředkem, jak toho dosáhnout se stala bižuterie ručně vyráběná čili tzv. handmade. Hlavně díky jedinečnosti a neopakovatelnému charakteru takových ozdob. Aby se ručně vyráběná bižuterie stala ještě více personifikovanou, začali tvůrci čím dál tím častěji sahat po přívěšcích charms nebo jiných přívěšcích různých druhů. Díky nim lze jednoduše ozdobit každý náhrdelník, náramek, přívěšek či klíčenku a ukázat výjimečný styl. Každý model bižuterie ozdobený originálním přívěškem velkého rozměru nebo malým přívěškem charms nám dává pocit individuality a tím, že každý z nich je jiný – bude mít jiný význam pro majitelku. Díky doplňkům jako ozdobné přívěšky můžeme obohatit a pozměnit naše díla, ale taky vyjádřit sebe sama a to, co je pro nás důležité. Neopakovatelný přívěšek do náramků přitáhne pozornost a každá žena nebo dívka se pak cítí výjimečně při nošení takové ozdoby.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 149
Řadit podle :
stránka: z 7