• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma


Potahované korálky jsou kategorií poloproduktů k výrobě bižuterie, která se vyznačuje velmi širokou škálou barev, úkazů a tvarů. Díky nejrůznějším metodám potahování korálků vzniká čím dál víc jejich typů. Vzhledem k základnímu materiálu, ze kterého korálky vznikají – čili skla – jsou trvalé a dlouho si uchovávají svůj vzhled. Potahované korálky jsou univerzálním a všestranným materiálem s oblibou využívaným umělci tvořícími bižuterii handmade. Díky bohatému výběru tvarů je možné z nich vyrábět nejrozmanitější projekty náramků, náušnic, náušnic, náhrdelníků a mnoho jiných ozdob. Potažené jednou vrstvou se obzvláště dobře hodí k vyrábění velmi oblíbených náramků na gumičce. K jejich výrobě jsou potřeba libovolné potahované korálky, ozdobné mezikusy a vlasec nebo šperkařská gumička. Právě na ni je třeba navléct korálky nebo dodatečné ozdoby a konce gumičky pevně svázat na dvojitý uzlík. Uzel je dobré schovat v jednom z ozdobných mezikusů. K takovým projektům se ideálně hodí přívěšky ve stříbrné nebo zlaté barvě v různých tvarech. Právě korálky můžeme zvolit na každou příležitost a do každé stylizace. Doplněním například blyštivými korálky a tunely shamballa, korálky s brokátem nebo blyštivými přívěšky můžeme vytvořit ozdoby, které se budou velmi dobře vyjímat při večerních příležitostech, na příklad v klubu nebo na jiném setkání se známými.

Z čeho se vyrábějí:
Nejčastěji se vyrábí ze skla, jehož hlavní surovinou k výrobě je písek z křemene smíchaný s různými přísadami. Vnější povrch je pokrytý různými vrstvami na bázi umělých hmot. Občas se do nich přidávají třpytivé kousíčky, brokát nebo kovové fólie – zlaté nebo stříbrné. Díky tomu je výběr korálků značně širší.

Dělení:
*podle tvaru: kuličky, kostky, ovály, kroužky. Můžeme je libovolně přidat k našim projektům tvořícím v každém případě jedinečnou bižuterii.
*podle lesku: blyštící se, matové, opalizující. Ty první pěkně odráží světlo a ideálně ladí s blyštivými mezikusy a tunely typu shamballa. Zatímco matové budou zajímavou varietou mezi jinými letními stylizacemi, dodávajíc jim svěžesti. Opalizující potah dodává korálkům nejčastěji efekt duhy.
*podle barev: potahované jednobarevné a vícebarevné (například strakaté, pruhované či vzorované, ozdobené různými brokáty, kovovými foliemi atp.).

Potahované korálky

Potahované korálky. V bižuterii vyráběné různými technikami handmade rádi využíváme přírodních materiálů jako je dřevo, kamínky, mušle, perly atp. Avšak příroda nám není vždy schopna nabídnout tak široký výběr barev, tvarů a úkazů, jaký bychom chtěli a jaký k danému projektu potřebujeme. Právě proto v takových chvílích přichází na pomoc technologie a nápaditost člověka. Abychom bižuterii doplnili a zkrášlili o přírodní elementy, začali se vyrábět korálky potahované rozmanitými umělými hmotami. Ty pak mají nevyčíslitelné množství barev anebo tvarů. Pokryté jsou různými vrstvami, s rozmanitými úkazy, vlastnostmi a odstíny. Povlékané korálky skvěle doplňují bižuterii vyráběnou z průzračného skla, keramiku a jiné materiály.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 26
Řadit podle :
stránka: z 2