• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Moje babička uměla plést! To budou říkat téměř všichni, kdy předmětem rozhovoru je příze. Zní to jako historie, ale v minulém století byla pletací příze spojena s chudobou a prázdnými regály. Teď je těžké si to představit, ale obchod s přízí to byl sen z barevných novin dovezených z Německa.
Jehlice a příze, to byl jediný způsob, jak nosit barevné a teplé svetry, pro které jste nemuseli ztratit majetek v Tuzexu. Ach, ta doba! Je dobré, že je už pryč, ale naštěstí zanechala schopnost plést nebo háčkovat. Jaký je rozdíl ve srovnaní s dneškem? Obrovský! Nejprve - obchod s přízí je na dosah ruky. Několik kliknutí, den čekání a máme příze pro pletení v oblíbené barvě a nejlepší kvalitě. Výrobky YarnArt ™? Určitě, prosím!

Za druhé - pokud ne pleteny svetr nebo pletený šátek, tak můžete si vyrobit maskot, šálu nebo háčkovaný ubrousek. Je dostupných několik druhu příze na háčkovaní. V minulem století nikdo by neuvěřil, že muže to být tak barevné.

Za třetí – pletací nebo háčkovací příze jsou dnes synonyma relaxace. Někteří mají rádi rybaření, jiní rádi čtou knihy, a další si otevřou internetový obchod s přízi a už v myslích začínají dělat oka. Příze je lékem na stres a úlevou myšlenek.

Za čtvrté - "Ukažte mi, jakou pletací přízi si vybíráte a řeknu Vám, kdo jste.“ Ano, ano! V závislosti na tom, jakou si vyberete barvu a druh, je možné o Vás říci mnoho vřelých vět. Stejně jako u háčkovací příze. Malý háček v ruce a už je vidět, co hraje ve vaší duši. Příze není jen šňůra, ale docela zajímavý příběh, který skrývá spoustu kuriozit.

Nejpopulárnější přízí je ovčí vlna. Pokud zvolíte mohér (mohair) nebo kašmír (cashmere), bude to pravděpodobně vlna z kozí srsti. Méně dostupná vlna se vyrábí díky takovým okouzlujícím zvířatům, jako jsou lamy, alpaky, andské vikuně nebo andské guanako. Velmi kvalitní vlna na šály, šátky, rukavice nebo kabáty je vlna z velblouda. Může se to zdát překvapivé, ale pletací příze často pochází z hřejivých, roztomilých a krásných králíků.
V závislosti na zvířeti, vlna má jiné vlastnosti a cenu. Velbloudí srst je jemná a příjemná, je také odolná, a proto vhodná k výrobě oděvu. Vlna s andského qiviute je jemná jako kašmír, ale je 8krát teplejší než vlna z ovcí (a stále váží stejně jako ovčí). Nejdražší vlna na světě je vlna z vikuně. Vzhledem k jedinečnosti tohoto peruánského zvířete, cena za méně než jeden metr vlny může dosáhnout až 3 000 dolarů! Vlna Merino je jemná a příjemná pro tělo. Má vlastnosti absorpce vlhkosti a rychlého odpařování. Alpaková příze je teplejší než ovčí vlna a je považována za lepší kvalitu. Je to perfektní vlna pro zimní svetry, šály a rukavice. Angorské ovce jsou živočišnými výrobci mohérové vlny. Vlákna mohéru absorbují vlhkost a jsou dobrým izolátorem, takže v mohérovým svetru vám nebude zima. Mohér je lesklý, takže oblečení z mohérové vlny vypadá atraktivněji. Vlákno s lamy je lesklé a tlusté (podobně jako vlákno z alpaky). Je velmi teple, ale lehké. Vlna z angorských králíků je oblíbená vlna používaná jako zimní ohřívače. Je lehká a velmi pohodlná při nošení. Kašmír je jemná, špičková příze, do které byste měli investovat pro pocity tepla a luxusu.
Víte, kolik vlny produkuje ovce na vaše háčkované zázraky? Na čepičku potřebuje vlnu z 3/4 ovce a na šátek s 1 a 1/4 ovce. Svetr je přes 4 ovce, a vesta to jsou 2 ovce. Hodně, že jo?
Hmotnost příze, kterou vidíte na obvazu, vám pomůže vybrat správnou velikost pro vás. Čím více metrů na 100 gramů, tím tenčí je příze. A pokud hledáte silnější přízi pro zimní výrobky, vyberte tu, která bude mít méně metrů na 100 gramů. Chcete-li plést jemné oblečení nebo spodní prádlo, podívejte se na vlnu LACE a SUPER FINE. Vlna pro děti má označeni FINE. Čepice a šály, hodí se dobře do vlny LIGHT a svetry do MEDIUM. Velké zimní šály a těžké šátky budou mít na obvazu BULKY / CHUNKY.

Pletací příze HiMALAYA™

Obchod s vlnou je nenaplněny sen našich babiček a nejlepší místo pro toulaní v naší době.
Pletací příze a jehlice v kombinaci s teplým čajem, je jistě uklidňující směs. Příze YarnArt™ je háčkovací příze, kterou máme radí vice než sušenky. Naštěstí v této sadě jsou ještě zábavnější! Přize, je potvrzeným anti stresem a nejmodernějším směrem současné módy. Svetry, šály, šátky nebo pletené maskoty jsou dobrým nápadem na hezký večer. Kdo bude odolávát několika hodinám uvolnění a obdivu přátel? Je to tak? Dnes večer strávíte pod znamením očka a polosloupku?

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 32
Řadit podle :
stránka: z 2