• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma


Kuličky, rourky a mezikusy jsou výjimečné polotovary bižuterie, díky kterým nejeden náramek či náhrdelník získaly úplně nový vzhled. Jsou to ozdobné položky bižuterie, které pokládáme na nosník v daném projektu. Navlékáme je na nitky, šňůrky nebo klenotnické řemínky ve funkci separační nebo ozdobné. Kuličky do bižuterie nebo klenotnické rourky obvykle plní oddělující roli konkrétních modulů projektu nebo korálky současně plní roli ozdobnou. Klenotnické mezikusy plní funkci ozdobnou a nejčastěji je navlékáme na řemínky do náramků nebo šňůrky. Kličky a rourky častěji na klenotnické nitky nebo tenčí šňůrky k bižuterii. Barva kovu, z jakého jsou vyrobené, je třeba sladit s ostatními kovovými položkami, které budeme používat v dané bižuterii. Rozmanitost těchto ozdobných položek je tak pestrá, že je sladíme téměř ke každému bižuternímu stylu: od casual, přes rockový či boho po glamour.

Druhy:
Můžeme je rozdělit podle vzhledu tvarů, materiálů, ze kterých jsou vyrobeny a také rozměrů. Kuličky k bižuterii mají jeden tvar, zato jejich povrch může být ozdoben mnoha způsoby. A tak mezi mnoha druhy kuliček můžeme rozlišit: kuličky hladké, rýhované, diamantové či ažurové. Jestli jde o klenotnické, nejoblíbenějšími jsou ažurové. Pokud jde o klenotnické rourky, tak můžeme mezi nejpopulárnější zařadit: rourky jednoduché, kroucené anebo zaokrouhlené. V kategorii mezikusů máme velmi široký sortiment. Mezikusy mají především různé vnitřní tvary, což předurčuje tvar řemínku, na který mohou být navlékané. Vnitřní otvor mezikusu ve tvaru kola bude pasovat ke kulatým řemínkům nebo do několika šňůrek, do oválného otvoru můžeme provléct dva nebo více kulatých řemínků s vnitřními otvory ve tvaru obdélníka a budou pasovat k plochým řemínkům. Mezikusy mohou být kovové nebo akrylové. Jsou také dostupné mezikusy k bižuterii modulové. Mohou být posázené zirkony nebo mít popraskaný povrch. Četnost dostupných tvarů je imponující. Vedle kulatých či oválných mezikusů najdeme také ty ve tvaru srdce, kytičky nebo jiných. Ozdobí každou bižuterii.
Z čeho jsou vyrobeny: Kuličky, rourky a mezikusy jsou vyráběné z prvků kovů nebo akrylu. Akrylové doplňky jsou neznatelně lehčí.

Kuličky, trubičky a stoppery

Kuličky, rourky a mezikusy jsou ozdobnými polotovary. Tyto předměty nevelkých rozměrů dokáží změnit vzhled a styl z nich projektované bižuterie. Kuličky, rourky a mezikusy využíváme ke zdobení jak náramků, tak i náhrdelníků a náušnic, broží či klíčenek. Mají různé formy, od jednoduchých hladkých po častěji vyhledávané tvary a druhy povrchů, jako drážkovaný, s ornamentem či dokonce posázené zirkony. Nejčastěji jsou vyrobené z kovu nebo akrylu. Barvy povrchu jsou obvykle v odstínu stříbra, zlata, mědi a také jiných barev ozdobných položek, kterými je pokrytý povrch. Bižuterie ozdobená takovými položkami dokáže dodat jednoduchému projektu bižuterie úplně nový vzhled a učinit ji bižuterií výjimečnou.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 29
Řadit podle :
stránka: z 2