• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma


Prvky jako např. bižuterní krabičky, lepidla a všeho druhu nářadí jsou opravdu nepostradatelné vybavení v dílně každého handmadníka. Právě díky tomu mohou vzniknout všechny hezké šperky a jiné věci. Různá nářadí, mezi kterými najdeme kleště, pinzety, jehly, nůžky a mnoho dalších přispívají k realizaci všech nápadů, jaké se zrodily v našich hlavách. Štípací kleště a nůžky pomohou nám nařezat na konkrétní délku bižuterní vlasce, lanky, šňůrky a tak dále. Zatímco kulaté kleště a kleště s plochou čelistí – takzvané čápovky používáme při tvarování materiálů. Všechny zmíněné varianty nářadí jsou potřebné pro každou bižuterní techniku - od těch nejjednodušších navlékaných šperků až po komplikované pleteniny, korálkové vyšívání, beading a sutaškovou biżuterii. Právě pro ty poslední techniky budete potřebovat dobré jehly a menší nůžky. Planujeme-li vyrábění šperků a jiných ozdob, nemůžeme zapomenout na obaly a bižuterní boxy. Před provedením všech handmadových činností je potřeba mít po ruce boxy všeho druhu, šroubovací dózičky, kufříky, organizéry, do kterých lze uložit nářadí a korálky. Na výběr máme hodné různých typů – od těch obrovských plastových až po malé šroubovací tuby a dózičky. Poté, co byl šperk vytvořen, nezbytné jsou vhodné bižuterní krabičky mimo jiné kartónové nebo plastové krabičky, váčky a zdobené sáčky.

Z čeho jsou vyrobené?
Jednotlivé produkty, které pomáhají při výrobě šperků, jako jsou např. krabičky, nářadí a lepidla mají různé použití, a v souvislosti s tím jsou vyprodukované z různých materiálů. Nářadí jako kleště a nůžky je vyrobeno z kvalitní oceli a plastických hmot. Krabičky všeho druhu, váčky, obaly a sáčky jsou vyrobeny z kartónu nebo papíru jakož i fólie, plastu a látek – například z saténu. Zatímco lepidla používaná v bižuterní praxi se vyrábějí hlavně na základě epoxidové pryskyřice (dvousložkové lepidlo UHU), kyanoakrylátu (všechna rychleschnoucí lepidla tzv. „vteřinová lepidla”) a rozpouštědel.

Rozdělení:
Prvky jako jsou nářadí, krabičky a lepidla lze rozdělit do následujících kategorií:
*podle druhů obalů, lepidel a nářadí:
- obaly: kartónové, textilní, plastové, fóliové
- lepidla: kyanoakrylová, na základě epoxidové pryskyřice, na základě rozpouštědel
- nářadí: kleště, nůžky, jehly, pinzety
*podle použití:
- obaly: pro balení bižuterie, pro ukládání polotovarů a organizéry na korálky.
Dále obaly na šperky můžeme rozdělit podle určení:
na náramky, na náušnice, na prsteny, na bižuterní sady, na hodinky, na náhrdelníky
- nářadí: na řezání, na ohýbání, na upínání, na uchopování (např. pinzety), pro měření
- lepidla: pro slepování zatepla, pro rychlé lepení, velmi odolná dvousložková

Dárkové krabičky na bižuterii

Ručně vyráběné šperky jsou synonymem pro něco originálního, výjimečného a uměleckého. Když myslíme na takovou bižuterii, hned máme před očima rozmanité korálky, které představují nejrůznější barvy a tvary, nádherné distanční mezidíly, krystalky, šňůry drahokamů, krasné pletené řemínky, lesklé bižuterní šňůrky a mnohem víc. A to určitě není všechno. Kromě celého množství ozdob v tak rozsáhlé oblasti, jako je handmade, velmi důležité je také celé „zázemí”. To znamená šperkařské a bižuterní nářadí všeho druhu, různé krabičky, obaly, bižuterní organizéry, lepidla a jiná chemie. Bez toho by ani žádný tvůrce nezvládl své handmadové návrhy. Tyto věci jsou nezbytné a velmi usnadňují každou práci.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 2 z 2
Řadit podle :
stránka: z 1