• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Chryzokola je minerálem obyčejným a široce rozšířeným ze skupiny křemenů. Ve starodávnu byl tento minerál užíván jako pojivo ke spojování zlata a odtud se bere také jeho název. Chryzokola je minerálem křehkým a neprůhledným a jeho křehkost pochází z toho, že je hydratovaným křemenem mědi. Vyskytuje se proto ve shlucích, které jsou posázeny v mateřské skále a ne v litých krystalech, měď mu dodává krásných barev od zelených a modrých do zelenomodrých, které nás přivádí k úžasu a díky ní toužíme chryzokolu k výrobě bižuterii mít. Jako kámen posázený ve skále často obsahuje příměsi, které jsou viditelné, zvláště ve větších exemplářích a je to úkaz přirozený, dokonce potvrzující jeho pravost. Chryzokola následkem svojí nápadné krásy nepotřebuje důmyslných vázání. Vystačí ji nezbytné, krásu neodebírající položky, které najdeme v polotovarech na výrobu bižuterie. Mohou jimi být očka k zavěšení v různých velikostech, úchytky, řetízky, řemínky a šňůrky. Chryzokola k výrobě bižuterie může být svázaná sítí šňůrek do makramy, které se hodí k fyzické ochraně a dává se také do rámečků. Šňůrky se vyskytují v mnoha barvách a tloušťkách, takže si bez problému vybereme ty svoje. Taková bižuterie ve formě náramku nebo makramového přívěšku splní svoji ozdobnou funkci na 100 procent a navíc bude mít vlastnosti, kterými se může pochlubit kámen chryzokola, mající uklidňující a harmonizující moc. Je kamenem vyjadřujícím sílu ženské energie. Majíc ten pěkný a křehký kámen, stojí za to se o něj odpovídajícím způsobem starat a uchovávat ho ve speciálních krabičkách na bižuterii, aby nás při každém nošení neustále těšil svou krásou.

Chryzokola

Chryzokola je kamenem, který okouzlí svojí barvou. V barvách nejteplejších moří připomíná dovolenkové chvíle, prostor a přírodu. Chryzokola je kamenem s nízkou tvrdostí a z toho důvodu se z ní vyhotovují rozměrově větší přívěšky a kabošony. Často se vyskytuje neobroušený zespodu kvůli obavám o narušení jeho struktury. Chryzokola, to jsou především náhrdelníky, a to ne nejdelší, bezpečně se opírající o tělo se speciálně vybraným očkem k zavěšení, která se stane jejich jedinou ozdobou. Řetízky a šňůrky jsou nosnými položkami, se kterými chryzokola k výrobě bižuterie nemusí bojovat o vedení, protože jí ho jednoduše nemůžeme vzít.

Filtry

Sortuj wg:

Filtrování je super, hezky, že je používáš! Nyní máš zapnutých příliš mnoho filtrů a proto nemáš žádné výsledky vyhledávání. Zkus vymazat několik filtrů.