• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Zapínání do bižuterie jsou základními položkami v dílně osob samostatně tvořících bižuterii. Pomáhají nám zakončit práci. Lepí se k nim řemínky, nitě či klenotnické šňůrky. Slouží také k dokončení prací v technice beadingu (podívej se na produkty do beadingu) a jiných. Používáme je jak k výrobě náhrdelníků, tak i náramků. Můžeme z nich vytvořit dokonce náušnice. Svazek barevných klenotnických šňůrek upevníme v jeden celek pomocí tenké nitky a tak zformované šňůrky lepíme ke koncovce s očkem pomocí klenotnického lepidla. Potom koncovku spojíme pomocí montážního kolečka s jehličkou. Zapínání dokončuje celou práci. Bez zapínání by byla bižuterie neužitečná. Zapínání spojuje v celek náš bižuterní projekt. Klenotnické koncovky a zapínání jsou elementárními produkty v procesu jeho vzniku.

Druhy:
Zapínání do bižuterie jsou na trhu polotovarů do bižuterie v mnoha variantách. V sekci koncovek se nejčastěji setkáváme s částí koncovek na lepení a koncovek na stlačení. Koncovky k lepení můžeme dále rozdělit na koncovky s kulatým tvarem a ploché. Koncovky mohou mít na svém vršku očko, pomocí kterého spojíme bižuterii s jinými elementy, jako je přezka, montážní kolečka a jiné. Zapínání do bižuterie jsou hlavně klasické karabinky, zapínání federing, zapínání toggle, zapínání magnetické nebo ozdobné zapínání.
Klasické karabinky zná asi každý, kdo nosí či tvoří bižuterii. Je to nejoblíbenější a nejuniverzálnější druh zapínání k bižuterii. Karabinky se vyskytují v různých velikostech: od malých, hodících se k náramkům, po velké, hodící se k zapínáním náhrdelníků či korálů nemalých rozměrů. Zapínání federingy jsou menší a jemnější než karabinky, mají kulatý tvar a nejčastěji se využívají k výrobě náramků. Zapínání toggle jsou ozdobná zapínání skládající se ze dvou částí: kruhovité (nebo v jiném tvaru, například květinky, ale mají vevnitř velký otvor) a petlice neboli tyčinky, která se překládá přes kruhovitou část a tím způsobem funguje zapínání náramku.
Magnetická zapínání jsou velmi výhodná k použití, fungují na podstavě dvou přitahujících se magnetů, z nichž každý je umístěn v oddělené části zapínání a teprve po přiblížení obou částí k sobě následuje silné spojení pólů magnetu k sobě a zapínání je velmi pevné. Ozdobná zapínání k bižuterii mají různé tvary, velikosti a barvy. Mohou být také posázené zirkony a mít popraskaný povrch.

Z čeho jsou vyrobené:
Koncovky a zapínání k bižuterii jsou vyrobené z prvků kovu. Nejčastěji mají barvu stříbrnou, oxidovanou stříbrnou, zlatou, světle zlatou nebo měděnou. Mohou to být prvky neušlechtilých kovů nebo prvky kovů neušlechtilých s ušlechtilými v různém procentovém zastoupení. Méně užívanými jsou materiály jako akryl či dřevo.

Bižuterní zapínací komponenty

Zapínání k bižuterii jsou položkou završující celý bižuterní projekt. Jsou velmi důležitým komponentem k bižuterii. Mohou jí dodat styl a charakter nebo zvýraznit hodnoty. Zapínání jsou polotovary hlavně kovové. Mohou mít různé barvy, nejčastěji se používají v stříbrné nebo zlaté barvě. Stříbrná zapínání mají univerzální použití. Hodí se jak do bižuterie ve stylu casual, tak i do bižuterie večerní. Kovové doplňky v barvě oxidovaného či lehce začerněného stříbra dodávají bižuterii z nich vyrobené tajemno a eleganci. Klenotnická zapínání ve zlaté barvě se hodí do bižuterie na velké akce a také do bižuterie zásnubní či ve stylu glamour.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 111
Řadit podle :
stránka: z 5