• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Přívěšky s poutkem k zavěšení jsou ozdobným kovovým polotovarem k výrobě bižuterie. Nezávisle na technice jakou pracujeme, přívěšky s poutkem k náramkům budou potřebnou položkou. Umísťujeme na ně přívěšek charms, kamínek nebo krystal speciálně k tomu přizpůsobený. Musí mít otvor v odpovídajícím místě tak, aby k němu připojený přívěšek s poutkem k němu seděl a ani ho neodkrýval a ani pro něj nebyl příliš malý. Sladění přívěšku s poutkem a kamínku je základem dobrého použití této položky. Přívěšek můžeme umístit na řetízku, nitce nebo klenotnickém řemínku, může to být také šňůrka nebo svazek klenotnických šňůrek. Přívěšek s poutkem, ačkoliv není dimenzionálně velkou položkou, má ohromný vliv na konečný vzhled celé bižuterie projektované s jeho podílem. Měl by se přizpůsobit celý vzhled a styl přívěšku k charakteru celé bižuterie. Pokud bižuterie nebo kamínek, který bude umístěný na přívěšku s poutkem, prezentují minimalistický styl, měl by být přívěšek také v minimalistickém stylu. Bez dodatečných ozdob či silně popraskaného povrchu. Důležitou kompoziční složkou je fakt, že všechny kovové doplňky včetně přívěšků k náramkům jsou vyrobené z kovu v té stejné barvě.

Druhy:
Na trhu je dostupných mnoho druhů přívěšků k bižuterii. Jedny mají úplně hladký povrch, jiné mají popraskaný povrch nebo jsou zdobené ornamenty. Přívěšky k bižuterii se mezi sebou odlišují barvou. Nejčastěji se na trhu setkáváme s polotovary do bižuterie ve stříbrné barvě, zlaté barvě či měděné. Řídčeji se můžeme setkat s přívěšky s poutky vyrobenými z kovu v jiné barvě. Speciálním druhem přívěšků jsou přívěšky ke krystalkům Swarovski. Ty mají kolíky, na které přikládáme krystalky a jemně zavíráme přívěšek s poutkem stlačením klenotnických skřipců. Tyto činnosti je dobré vykonávat přes měkký materiál, aby se nepoškrabal povrch přívěšku s poutkem k bižuterii klenotnickým nářadím.

Z čeho jsou vyrobené:
Přívěšky s poutkem k bižuterii jsou vyrobené z prvků kovů. Hlavně jsou to prvky kovů neušlechtilých. Ušlechtilé kovy se také vždycky přimíchávají ke kovům neušlechtilým, protože by jinak byly příliš měkké na to, aby bylo možné s nimi pracovat a v případě přívěšků s poutkem by hrozilo riziko, že neudrží kamínek, který mají přidržovat a dodatečně zdobit. Na chemickém složení daného prvku kovu závisí jeho fyzikálněchemické vlastnosti. V bižuterii nás bude nejvíce zajímat barva kovu, ze kterého jsou přívěšky s poutkem vyrobené a stupeň tvrdosti toho kovu.

Bižuterní šlupny

Přívěšky s poutkem v bižuterii jsou položky, bez kterých se neobejde žádný milovník ruční výroby bižuterie. K těmto přívěškům připevňujeme ozdobný kamínek nebo krystal, který má pod klenotnickým přívěškem projektovaný speciální otvor. Samotný přívěšek umísťujeme na klenotnickou šňůrku, řemínek nebo řetízek. Přívěšky jsou současně složkou ozdobnou a také konstrukční – protože přidržují na svém místě to, co chceme zavěsit. Přívěšky k náhrdelníkům dodávají styl celé bižuterii, do které jsou zakomponované. Setkáváme se s přívěšky v různých barvách a rozměrech. Důležité je vybrat přívěšek tak, aby svým charakterem ladil ke kamínkům, které bude přidržovat a taky do zbytku doplňků k bižuterii. Je důležité myslet na barevnou shodu položek v celé bižuterní sestavě včetně přívěšku. Je to jemný doplněk, který má vliv na vzhled celé bižuterie.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 27
Řadit podle :
stránka: z 2