• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma


Klenotnické řetízky jsou kovovým základem mnoha projektů hand made. V dnešní době nenosí řetízky do bižuterie pouze dámy, ale také muži. Řetízek s většími očky se hodí k použití jako základ náramku typu charms. Abychom mohly na takový náramek připojit ke kolečkům řetízků libovolný počet ozdobných přívěšků charms zakončených karabinkou, pomocí montážního kolečka připevníme zapínání a náramek je připraven k nošení. Tím samým způsobem můžeme také vyrobit náhrdelník. Klenotnické řetízky s velkými očky se také hodí k nošení jako samostatná ozdoba. Zajímavým způsobem, jak využít řetízek k bižuterii je možnost přidat ho jako jeden z modulů náramku vyrobeného například z řemínků či klenotnických šňůrek. Řetízek s drobnými kolečky můžeme využít ke všem možným nápadům v projektech bižuterie v stylu minimal. Řetízek „had” zase slouží ke spojování položek nebo jejich přivěšení. Z obou stran je zakončený očkem vyrobeným z toho stejného kovu jako klenotnický řetízek. Využívá se obvykle při tvoření náušnic. Krátké kousky řetízků používáme jako regulace k náhrdelníkům nebo náramkům (tzv. regulační řetízek). Zvětšuje to funkčnost nošené bižuterie. V závislosti na potřebách můžeme nosit náhrdelník různé délky, v které byl vyroben, nebo využít regulační řetízek a prodloužit ho o několik centimetrů.

Druhy:
Kritérií dělení klenotnických řetízků je tak mnoho jako je druhů jejich splétání. Můžeme začít od rozlišení podle jejich barvy. Nejčastěji se setkáváme s řetízky ve stříbrné barvě, zlaté, měděné a mosazné, populárně nazývané starým zlatem. Barva záleží na složení prvků kovu, ze kterých je řetízek vyrobený. Dalším kritériem rozlišujícím řetízky do bižuterii je tloušťka drátu, ze kterého jsou vyrobená očka. A nakonec rys, který je pravděpodobně nejcharakterističtějším parametrem: druh splétání řetízku. Druhů zaplétání řetízků je mnoho. Díky různorodosti splétání každý pro sebe najde ideální vzor a tloušťku. Mezi druhy splétání k nejoblíbenějším patří takové jako: točení kulaté, točení oválné, had, koreanka, pancerka, ankier, singapur, figro, klas, bismarck, šavle, kostka a také bizantské zaplétání.

Z čeho je vyrobený:

Řetízek k bižuterii je vyroben z prvků kovů, stříbra, nerezavějící oceli nebo akrylu. Na složení prvků závisí barva řetízku. Ten akrylový může být zbarvený do libovolného odstínu. Zatímco ten z nerezavějící oceli se nejčastěji doporučuje jako řetízek antialergický.

Bižuterní řetízky

Klenotnické řetízky jsou nezvykle univerzálním produktem, sloužícím nejen k tvorbě bižuterie. Nachází také využití v drobné galanterii či domácí dílně. Jejich rozmanité zaplétání, velikosti a barvy dávají řemeslníkům velký výběr k jejich použití při projektování bižuterie. Slouží zároveň na výrobu náhrdelníků, náramků a náušnic. Klenotnické řetízky plní rozmanité funkce: mohou být ozdobou samy o sobě, kterou si věšíme na krk. Můžeme také na řetízek s hezkým zaplétáním pověsit přívěšek či medaili tvořící přívěšek. Krátké řetízky k řemeslu používáme jako řetízky regulující délku při výrobě náhrdelníků či náramků. Kratšími řetízky můžeme spojit části bižuterie nebo na nich pověsit ozdobnou položku. Kovové řetízky pěkně vypadají ve spojení s řemínkem a také klenotnickými šňůrkami. Řetízek se zajímavým zaplétáním může být základem náramku.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
Průměr drátu

Průměr drátu

1 - 24 z 48
Řadit podle :
stránka: z 3