• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Klenotnický drátek slouží k navlékání různých položek. Nejčastěji využíváme klenotnické drátky na výrobu náhrdelníku. V závislosti na velikosti použitých korálků může být náhrdelník jemný nebo více okázalý. Jestli chceme, aby se korálky umístěné na náhrdelníku volně pohybovaly, jednoduše je dáme na drátky. Jestli se na rozdíl od toho mají nacházet na specifikovaném místě, je potřeba je stabilizovat pomocí upínacích kuliček. Z klenotnického drátku můžeme vyrobit zakončení typu "smyčka". Můžeme k ní potom připojit karabinku, skelet, montážní kolečko či jinou položku k výrobě bižuterie, kterou zrovna budeme potřebovat. Abychom vyrobili smyčku z klenotnického drátku, je potřeba ohnout drátek takovým způsobem, aby vytvořil očko o námi požadované velikosti a potom uzavřít očko upínací kuličkou. Zbytek drátku, který zůstane za upínací kuličkou, můžeme jednoduše odstřihnout a umístit na něj ozdobné položky, které se nám zrovna hodí k projektu. K výrobě náhrdelníku můžeme využít jeden drátek. Navlékáme na něj vybrané korálky, které můžeme rozdělit ozdobnými mezikusy nebo kaplíky. Díky nevelkým tloušťkám za současně velké odolnosti položky, jakou je klenotnický drátek, se tak hodí téměř na každou korálku, hladkou kuličku či stoper. Dokonce korálky s nevelkým vnějším průměrem mají velkou šanci vlézt se na klenotnický drátek.

Druhy:
Klenotnické drátky se liší mezi sebou tloušťkou a barvou. Rozměry drátků se pohybují mezi 0,30 mm a 1 mm. Tenčí drátky jsou využívané hlavně k výrobě náušnic a tlustší (od 0,45 mm výš) na výrobu náhrdelníků a náramků. Máme pak jistotu, že se bižuterie neroztrhne. Barevné drátky dodávají projektu lehkost. Můžeme sladit barvu klenotnického drátku s konkrétní barvou korálku a potom také konkrétní stylizací.

Materiály, ze kterých jsou vyrobené:
Klenotnický drátky neboli ocelový drátek nebo několik velmi tenkých ocelových drátků nebo jiných kovových vláken, které jsou potažené nylonem. Díky polymernímu potahu je klenotnický drátek měkký a elastický. Dává nám to velké možnosti jeho formování do libovolných tvarů.

Bižuterní lanky


Klenotnické drátky jsou nezbytnou položkou k výrobě bižuterie pro každou úroveň pokročilosti tvůrce. Je možné z nich vyrobit jednoduché řemeslnické formy anebo komplikovanější vzory a práce. Klenotnické drátky se hodí jak k výrobě náhrdelníků, korálků a přívěšků, ale také k výrobě náramků či náušnic. Jeho funkčnost zvětšuje fakt, že drátek se vyrábí v několika rozměrech a barvách. Díky tomu si můžeme vybrat drátek podle barvy korálků či minerálů. Povrchové pokrytí drátku vrstvou nylonu způsobuje to, že je elastický, díky čemuž z něj snadno můžeme formovat slzičky, kolečka a obloučky. Široké využití klenotnických drátků je staví do řady nejpoužívanějších pomůcek na výrobu bižuterie.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 9 z 9
Řadit podle :
stránka: z 1