• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma


Koncovky k bižuterii jsou jedním ze základních polotovarů sloužících k zakončení bižuterie jako náramky, náhrdelníky, přívěšky a dokonce náušnice. Koncovky do náramků na stlačení jsou položky, které stlačíme na koncích různých druhů nitek, šňůrek nebo řemínků. Další koncovky v pořadí jsou koncovky k lepení, to jsou takové, k jejichž použití je potřeba užít klenotnického lepidla. Koncovky k bižuterii jsou velmi častu používané do polotovarů, ze kterých tvoříme naše práce. Například plochá zakončení se nejlépe hodí v řemíncích o velmi plochých tvarech. Kulaté s nejmenším průměrem budou dobrým zakončením pro nitky různého druhu a ty, které připomínají pružinky a lehce chytí tenké konce řemínků či šňůrek. Položky, ke kterým se lepí koncovky, jsou velmi jednoduché k použití. Vystačí si vybrat pasující koncovku a odpovídající klenotnické lepidlo (na příklad UHU nebo prostě „kapičku”). K vybranému zakončení vložíme předem lepidlem natřené konce náramku nebo náhrdelníku a hotové. A nakonec vybereme odpovídající zapínání. Avšak koncovky nejsou jen bižuterní položkou, kterou využíváme k výrobě náramku nebo ozdoby na krk. Rovněž se dobře hodí do náušnic. Příkladem takového řešení mohou být mezi jinými náušnice ze saténových šňůrek, k jejichž výrobě můžete najít na našem blogu návod. Jak vyrobit náušnice pomocí koncovek.

Z čeho jsou vyrobené:
Koncovky k bižuterii dostupné v obchodě pasart.pl jsou vyrobené z různých kovů nebo prvků kovů. Jsou to nejčastěji takové materiály jako: měď, mosaz, stříbro nebo stopy kovů. V závislosti na stylu naší bižuterie si můžeme koncovky k lepení vybrat mezi takovými barvami jako: stříbrná, stříbrná oxidovaná, černá mosazná, měděná, zlatá (v několika odstínech).

Koncovky k náramkům - druhy:
*ke stlačení: jsou ploché a mají charakteristické zoubky, které usnadňují přidržení materiálu, který chceme dokončit. Obzvláště dobře se hodí k zakončení plochých řemínků. Díky široké barevné škále – od zlatých přes stříbrné po stříbrné oxidované je snadno vybereme ke každému typu řemínku nebo šňůrky.
*k lepení: jsou to nejuniverzálnější položky k zakončení, které upevňujeme pomocí vložení předem lepidlem natřené šňůrky, řemínku nebo nitky do středu. Máme k dispozici velmi širokou škálu zakončení různého druhu. Nejčastěji se vyskytují v různých tvarech připomínajících zvoneček, ale mohou mít také tvar válce, podkovy, pružinky a mnoha jiných. Více zdobené řemínky stačí vlepit do jednoduchých, klasických koncovek ve tvaru válce. Zatímco projekt s použitím materiálů s jednodušším a skromnějším vzhledem můžeme obohatit a dozdobit využitím ozdobných koncovek, například těch se zirkony.

Bižuterní koncovky

Každý druh bižuterie – od náramků, přes náhrdelníky a přívěšky až po náušnice by měl být pečlivě zakončený. Koncovky k bižuterii jsou jedním z nejdůležitějších položek při zpracování a zakončení klenotnického projektu hand made. To na nich závisí, jak trvalá budou naše díla, ale také jaký budou mít charakter. Koncovky často rozhodují o tom, v jakém stylu se ponesou a na jakou příležitost se budou nejlépe hodit. Stojí za to přemýšlet o tom, jakou formu bižuterie chceme a při jakých příležitostech ji budeme chtít nosit, abychom potom mohli vybrat k nim odpovídající koncovky k náramkům. Díky velmi širokému výběru koncovek k bižuterii si může každý tvůrce bižuterie najít něco pro sebe a své ozdoby, které vyrábí.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 68
Řadit podle :
stránka: z 3