• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Klenotnické jehličky jsou kovové polotovary na výrobu bižuterie. Je to několikacentimetrový kousek kulatého drátu zakončený rovně uříznutou hlavičkou, jak v hřebíku (odtud také jeho název – jehličky k bižuterii ve tvaru hřebíku) nebo zakončený očkem, zvaným také háčkem, ouškem, smyčkou či z angličtiny loopem (název: jehličky k bižuterii typy háčku). Jehličky do náušnic jsou nejčastěji používané na výrobu bižuterie, ale také náramků a náhrdelníků. Na jejich základě vznikají proslulé a elegantní náušnice typu hrozen, jednoduché náušnice na jehličce a také velmi bohatě zdobené náramky a náhrdelníky, které jsou vyráběny v podobném stylu jako náušnice typu hroznů. Jehličky háčky mohou sloužit ke spojování jednotlivých korálků. Nejjednodušším způsobem, jak využít klenotnické jehličky, je vyrobit z nich náušnice. Na jehličku navlékáme korálek, svrchu na něj můžeme navléct ozdobný kaplík, jehličku uřízneme na délku jednoho centimetru a vytvaruje z ní očko. Očko jehličky bezprostředně nebo pomocí klenotnického kolečka připojíme ke skeletu. Hrozen vznikne přichycením korálků ke kolečkům řetízku nebo minerálů umístěných na klenotnické jehličce, kterou z druhé strany zavineme do očka a očko připevníme ke kolečkům řetízku. Shrnutím: Klenotnické jehličky jsou nezbytnými kovovými položkami k výrobě náušnic a také k zavěšení korálků či minerálů v náramcích a náhrdelnících vyrobených na bázi řetízku.

Druhy:
Klenotnické jehličky kromě přirozeného rozdělení podle délky jehličky a prvku kovu, ze kterého jsou vyrobeny, dělíme na hřebíky a háčky. Samostatným druhem jsou ozdobné jehličky, jejichž hlavička je zakončená ozdobným kvítkem či kuličkou s ornamentem. Dostupné jsou jehličky vyrobené převážně z drátu o tloušťce 0,6 a 0,7 mm, méně často z drátu 0,5 mm. Délka klenotnických jehliček se pohybuje od několika do několika desítek centimetrů podle délky.

Z čeho jsou vyrobeny:
Klenotnické jehličky jsou kovové produkty k výrobě bižuterie. Barvy, v jakých jsou dostupné na trhu, jsou stříbrná (mohou to být jehličky k náušnicím vyrobené z různých vzorků stříbra nebo z neušlechtilých kovů ve stříbrné barvě), barva zlatá (podobně to mohou být zlaté jehličky k bižuterii vyrobené z různých vzorků zlata nebo oblíbené stříbrné jehličky pokryté 24 karátovým zlatem), měděná barva a barva starého zlata se často nazývá barvou mosaznou nebo antickým kovem.

Bižuterní ketlovací díly

Klenotnické jehličky najdeme v každé dílně řemeslníka, který vlastnoručně vyrábí bižuterii. Jsou také častou složkou sad k výrobě bižuterie. Jehličky k náušnicím plní současně funkci báze k náušnicím a ozdoby náušnice, důležitou část konstrukce náušnice typu hrozen nebo náramků a náušnic, které jsou vyrobeny podobnou metodou jako visící hrozen. Klenotnické jehličky slouží jak osobám začínajícím svou dráhu s uměleckým řemeslem, tak i pokročilým tvůrcům autorské bižuterie. Klenotnické jehličky jsou viditelnou částí konstrukce bižuterie, proto je také třeba si pohlídat, aby byl celý projekt vyroben v jedné barvě klenotnických jehliček. Pokud se rozhodneme pro stříbrné jehličky k bižuterii, použijme je do celého náramku či náušnice. Zbývající kovové doplňky, jako skelety, zapínání, montážní kolečka a jiné potřebné elementy k dokončení bižuterie by měly být také kompatibilní s jehličkami použitými v klenotnickém projektu.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
Průměr drátu

Průměr drátu

1 - 17 z 17
Řadit podle :
stránka: z 1