• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma


Kaplíkami k bižuterii maskujeme otvor nebo okolí otvoru v korálcích. Kaplíky k bižuterii se používají v tvorbě náhrdelníků, náramků či náušnic, ale také během tvorby záložek do knížek či klíčenek. Kaplíky k bižuterii navlékáme bezprostředně na korálek takovým způsobem, aby se korálky stýkaly povrchem. Na šňůrce korálků umístěných na klenotnické niti může být každý korálek z obou stran zabezpečen kaplíkem k bižuterii. Mezi korálky s kaplíky můžeme umístit jiné ozdobné elementy jako mezikusy či hladké či ažurové kuličky. Kaplíky na korálcích jsou velmi častým komponentem k výrobě náušnic. To je také způsob, jak je využít: na jehličku nebo klenotnický háček navlékáme kaplík, posléze korálek a za ním druhý kaplík. Odřežeme jehličku na délku okolo 1 centimetru a formujeme z ní očko. Očko přichytíme ke skeletu. Důležitým činitelem ve výrobě bižuterie pomocí kaplíků k bižuterii je sladění jejich velikosti s velikostí korálků.

Druhy:
Mezi kaplíky k bižuterii můžeme rozlišit kaplíky různých velikostí, vyrobené z různých kovů nebo kaplíky ke korálkům zdobené nebo jednoduché. Jednoduché kaplíky bez povrchové úpravy se populárně nazývají misečky. Kaplíky misečky se hodí k bižuterii v minimalistickém stylu anebo ke stylu casual. Kaplíky s ozdobným povrchem ideálně pasují k elegantní bižuterii na večerní akce anebo na bižuterii, kterou chceme darovat blízké osobě. Kaplíky s ornamentem jsou také ideální k bižuterii snubních stylizací. Velikost kaplíku musí být dobře sladěná s velikostí korálku, ke kterému má přiléhat. Kaplík na korálku nemůže být příliš velký, protože by přečníval přes obvod korálku a kazil by estetiku projektu. Nemůže být ani příliš malý, protože by nesplnil svoji roli. Kaplíky jsou vyrobeny z různých druhů prvků kovů. Na složení prvku závisí barva kovu, ze kterého jsou vyrobeny ozdobné kaplíky na bižuterii. Nejčastěji používanými a řemeslníky oblíbenými jsou kaplíky v barvách stříbra, zlata, mědi a v barvě starého zlata.

Z čeho jsou vyrobeny:
Kaplíky k bižuteriii jsou ozdobnou kovovou položkou. Jsou vyrobeny z prvků kovů. Obvykle jsou to kovy neušlechtilé. Dokonce, pokud je ve složení prvku kov ušlechtilý, jako například stříbro, takový prvek bude i tak smíchaný s kovy neušlechtilými vzhledem k udržení odpovědného stupně tvrdosti kovu k výrobě kaplíků k bižuterii. Různá barva kovu, ze kterého jsou ozdobné kaplíky vyrobeny, závisí na složení prvku.

Bižuterní kaplíky

Kaplíky k bižuterii jsou univerzálním komponentem k její výrobě. Jsou vyrobeny z kovu v různých barvách a v různé povrchové úpravě. Existují klenotnické kaplíky hodně zdobené ornamenty stejně jako kaplíky úplně hladké, jako oblíbené kaplíky misečky. Široký výběr kaplíků na korálky dává projektantovi možnost výběru kaplíku v odpovídajícím stylu vyrobené bižuterie. Kaplíky se pěkně vyjímají jak na kulatých korálcích z přírodních minerálů, tak i z kuliček skleněných (crackle, potahované korálky), akrylových či sametových. Kaplíky s jemným povrchem se pěkně komponují se skleněnými perlami podtrhujícími jejich krásu a jemnost. Kaplíky do korálků mohou přejímat struktury různých objektů: mohou připomínat listy, sněhové vločky, květy a jiné. Kaplíky estetičně obohatí každý druh bižuterie a dodají ji šmrnc a eleganci.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Řadit podle :
stránka: z 1