• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma

Každá dáma má ráda pěkné a jednoduché náramky. Náramky na klenotnické gumičce jsou přesně takové: pěkné, jednoduché a žádané každou dámou. Jejich zpracování je výjimečně jednoduché, proto je skvělým nápadem začít právě od takových náramků svůj příběh v tvorbě bižuterie. Na kousek gumičky přizpůsobený obvodu zápěstí k výrobě bižuterie navlékáme korálky jeden po druhém. Až šňůrka dosáhne plánované délky, konce gumičky zavážeme na dva až tři ploché uzlíky, konce gumičky vkládáme zpět do vnitřních otvorů kuliček nacházejících se až u uzlu. Aby uzel byl co nejtrvalejší, můžeme na něj nanést kapku rychleschnoucího lepidla nebo běžného laku na nehty. Nedoporučuje se nanášení kyanogenního lepidla na silikonové klenotnické gumičky, protože gumičky k náramkům se mohou rozpustit. Na klenotnickou gumičku můžeme navléct různé korálky. Vedle korálků ve tvaru kuliček nebo kvadrátů to mohou být kroužky z kokosového dřeva, z nichž vznikne náramek kroužkový. Mezi kuličkami umístěnými na klenotnické gumičce můžeme umístit ozdobné podložky či přívěšky. Tou stejnou metodou můžeme vyrobit na bázi klenotnické gumičky také náhrdelník. Gumičky do náramků jsou produkty s oblibou užívané tvůrci bižuterie, protože náramky na jejich bázi jsou pevné, trvalé, v dobré kvalitě a velmi praktické.

Druhy:
Klenotnické gumičky mají různé tloušťky a barvy. Průměry gumiček se pohybují v rozmezí od 0,5 mm do 1 mm. Jestli nám záleží na tom, aby byla gumička neviditelná, používáme průhledné gumičky. Jestli zase mám být barva gumičky vidět, vybíráme takovou barvu gumičky, aby ladila s celým projektem a měla odpovědnou tloušťku. Gumičky do bižuterie dělíme také na: gumičky silikonové, strečové a gumičky kloboukové. Klobouková gumička se hodí k navlékání korálků s velkými otvory. Má takovou strukturu, jakoby se skládala z několika tenkých gumiček slepených v jeden celek. Strečovou gumičku do náramků můžeme dobře roztahovat, je měkká a dobře pruží. Má široké použití do korálků s malými vnitřními otvory. Silikonová gumička se v porovnání se strečovou gumičkou méně natahuje a méně pruží.

Z čeho jsou gumičky vyrobené:

Gumičky do náramků jsou obvykle vyrobené ze streče nebo silikonu. Mohou být smíchané s jinými polymery. Strečové gumičky je možné dobře natahovat, jsou měkké a vytrvalé a taky pružnější než silikonové gumičky.

Bižuterní gumičky

Klenotnické gumičky jsou základem pěkných, vždy módních a nezvykle praktických náramků. Náramky na bázi klenotnické gumičky se hodí pro dámy v každém věku, i těch starších, ale i těch nejmladších. Takové náramky nevyžadují montování zapínání, čímž odpadají problémy se zapínáním a sundáváním náramku během jeho užívání. Na gumičky do náramků můžeme navléct korálky různého druhu a libovolné velikosti, od přírodních po fasetované kuličky vyrobené z přírodních minerálů, přes skleněné korálky crackle či skleněné perly, po velké, kvadrátové dřevěné korálky v oblíbené barvě. Klenotnická gumička se hodí jako základ náramků, které můžeme s úspěchem darovat jako dárek blízké osobě. Náramek na gumičce se hodí v každé situaci a udělá radost každé dámě.

Filtry

Sortuj wg:

Filtrování je super, hezky, že je používáš! Nyní máš zapnutých příliš mnoho filtrů a proto nemáš žádné výsledky vyhledávání. Zkus vymazat několik filtrů.