• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma


Klenotnické dráty jsou absolutním základem v dílně řemeslníka vyrábějícího bižuterii. Můžeme z nich vyrobit základní položky na výrobu bižuterie, jako skelety, zapínání, kolečka, háčky či jiné položky, které potřebujeme. Vlastnoručně vyrobená položka k bižuterii jistě dodá položce k bižuterii originalitu a neobyčejnost. Klenotnický drát je také základem řemeslné techniky jakou je wire-wrapping. Je to nebývalá technika, dávající nám okázalé výsledky, ačkoliv vyžadující od tvůrce nemalých manuálních dovedností a velké dávky zkušeností a technických schopností. Ve wire wrapping je drát ohýbaný a kroucený různými způsoby. Z tlustších drátů se vyrábí základ projektů, tenčími se zase ovíjí. Klenotnický drát o průměru 1,2 mm se nejčastěji využívá k výrobě zapínání a jiných položek základních konstrukcí. Dráty o menším průměru se vybírají podle velikosti kamínku, který obrábíme metodou wrappingu. Z drátu 0,6 mm můžeme vyrobit jehličky či klenotnické háčky a drát 0,2 mm můžeme využít k omotávání.

Druhy klenotnických drátů:
Dráty do náramků můžeme rozdělit podle různých kritérií. Nejoblíbenějšími a nejužitečnějšími kritérii jsou tloušťka drátu, jeho pevnost nebo barva. Pevnost je esenciálním ukazatelem, protože se od ní odvíjí plastičnost drátu. Na pevnost drátu mají vliv kovy, z jejichž prvků je drát do náramků vyroben. Pevnost nejčastěji dostupných klenotnických drátů se pohybuje v rozmezí od 0,25 do 1,2 mm. Pokud jde o barvy klenotnických drátů, máme jich celou řadu: od barev zlatých, stříbrných a měděných po odstíny duhovější: červená, zelená, modrá, žlutá či fialová. Dostupnost tak široké řady barev dává tvůrcům využívajícím klenotnické dráty ve svých pracích více možností.

Materiály, z kterých jsou vyrobené:
Klenotnické dráty jsou vyrobené z prvků kovů, méně z čistých kovů bez příměsí, protože ty jsou prostě příliš měkké, což omezuje jejich využití. Složení prvků vymezuje pevnost drátu. Vybírá se obvykle takovým způsobem, aby ho bylo možné docela jednoduše ohnout do náramků a současně, aby se nedeformoval při nevelkém stlačení při vyrábění bižuterie. Kovy, které se obvykle vyskytují ve složení prvků kovu, jsou měď, pokovovaná měď, stříbrno, bronz či hliník. Výběr konkrétních kovů má vliv na vlastnosti klenotnického drátu jako jsou odolnost a elasticita.

Bižuterní dráty


Klenotnický drát je základním produktem v řadě doplňků k výrobě bižuterie. Můžeme z něj samostatně vyrobit jednotlivé položky, takové jako skelety, kolečka, háčky, zapínání či jiné položky, obzvláště položky spojující jednotlivé části bižuterie. Klenotnické dráty jsou také esenciální složkou v řemeslnické metodě jakou je wire-wrapping. Tato metoda spočívá v ohýbání, omotávání a modelování klenotnického drátu tak, abychom z něho získali pěkné ornamenty. Často je tato technika spojována s ozdobnými kamínky nebo polodrahokamy tvořícími pomocí drátku ozdobné rámečky ke kamínkům. Drátek do náramků může mít různé tloušťky a může být vyroben z různých prvků kovu, což má vliv na jeho elasticitu. Různorodost těchto parametrů dává tvůrci možnost výběru odpovídajícího drátu k výrobě vlastního projektu.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 16 z 16
Řadit podle :
stránka: z 1