• Doprava zdarma od 990 Kč
  • Vrácení zboží do 100 dnů
  • Výhody pro stálé zákazníky
  • Slevy do 90%
  • Kurzy zdarma


Minerál avanturin známý také jako křemen avanturinový, je uznávaným a ceněným ozdobným materiálem už od starodávna. V různých kulturách světa je využíván do náramků, náhrdelníků, vyřezávaných figurek a také ke zdobení soch. Věří se, že kámen avanturin má kouzelné léčivé vlastnosti, konkrétně jde o zlepšení zraku stejně tak jako „vnitřního zraku”. Minerál avanturin měl také vyrovnávat emoce a mít příznivý vliv na čakry srdce, díky čemuž je uznávaný jako kámen lásky. Proto také tak rádi sáhneme po přírodním kameni avanturinu k výrobě bižuterie, včetně té k výrobě prstýnků symbolizujících sňatek.
V poslední době se aventurin k výrobě bižuterie vyrábí uměle pomocí šupinek mědi přidaných do roztavené hmoty skla. Je zajímavé, že imitace tohoto kamene se objevily dřív, než byl avanturin oficiálně objeven moderní vědou. Skleněný výrobek se nazývá avanturin, a když byl kámen zkoumán a klasifikován, dostal podobný název. Z toho samého zdroje pochází také pojem „aventurizace” označující třpytící se mihotání vyvolané rozptýlením a odrazem světelných paprsků od kousíčků různých minerálů v mateřském materiálu (jak přírodního tak umělého původu). Moderní verzi avanturinového skla známe (a milujeme!) pod názvy: Noc Kairu, Smaragd Nilu a Pouštní Písek.
Tak, jako starodávní umělci podobně používající avanturin k výrobě bižuterie, tak i my Superhandmadovci v dnešní době jsme nadšení jeho krásou. V našich řemeslných pracích obzvláště rádi využíváme avanturin do náramků na gumičce, makramových či z klenotnického drátu, do náušnic s přívěšky ve tvaru fasetovaných kapiček, či také ke krásným a moderních, nedávno zavázaných náhrdelníků. Možností je opravdu hodně! V pasart.pl najdeš jak avanturin lesknoucí se, tak i matný, v různých tvarech a rozměrech. Ulovíš u nás avanturinové korále, vyřezávané přívěšky a dokonce avanturin k modulovým náramkům – čili ve tvaru kroužků s velkým otvorem. Jen na Tobě záleží, co z nich vytvoříš. A až bude Tvoje dílo hotové, nezapomeň se jím pochlubit na našem Facebooku. :)

Aventurin

Avanturin je neprůhlednou zrnitou obměnou křemene s charakteristickou mihotavostí. Svůj název získal minerál z italského „per aventura” (v překladu „omylem”). Tím termínem je popsáno měnící se sklo získané omylem pomocí vsypaných špon mědi ve slunné italské huti skla v Muraně, ještě dřív, než byl nalezen minerál avanturin. Nejčastěji využívaný avanturin k výrobě bižuterie má hlubokou tmavozelenou barvu. Za takový odstín kámen avanturin vděčí šponám chromové slídy (fuchsitu). Můžeme se však také setkat s avanturinem ve zbarvení červenohnědém (inkluze hematitu), hnědém (pyritu), zelenohnědém (goethitu). Méně často najdeme avanturin v barvě modrobílé (inkluze dumortieritu), modrozelené anebo oranžové (příměsi jiných minerálů). V Tibetu je kámen avanturin známý také pod názvem leonit.

Filtry

Sortuj wg:

Vyber barvu

Cena

Vyber cenu

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Řadit podle :
stránka: z 1